Pėdų Refleksoterapija

„Niekada negydžiau galvos skausmo. Bet šimtus kartų žmones su galvos skausmais”
(Hanne Marquardt)

Pėdoje yra virš šimto refleksinių zonų, kurių kiekviena turi sąsają su konkrečia kūno dalimi, – joje atsispindi visas žmogus: kūnas ir emocijos.
Gydymo metu rankomis stimuliuojami refleksiniai taškai pėdose. Pirmojo seanso metu sudaromas probleminių zonų žemėlapis, pacientas apklausiamas. Tarkime, pacientas skundžiasi galvos skausmu. Tikėtina, kad galvą atspindinti pėdos sritis bus aktyvi (skausminga). Tai – simptominė zona, kuri yra tik ledkalnio viršūnė. Terapijos tikslas yra išsiaiškinti, kokie yra funkciniai ryšiai su kitomis aktyviomis zonomis. Stimuliuojant šiuos taškus aktyvuojama žmogaus regeneracinė sistema.
Skausmas yra svarbus zonų „žemėlapio“ vadovas. Svarbus todėl, kad supratę pėdas, rastume tinkamą gydymo kelią.

Skausmas šiuo atveju yra žinutė, kad žmogaus sveikatai reikia pagalbos, – paprastai sveikam žmogui pėdų neskauda, jos yra šiltos ir elastingos, jų kraujotaka gera.
Jei pėdos dažnai šąla, jeigu yra pėdų grybelis, nuospaudos, jei pėdos suskilinėjusios, matomi išilginiai ir skersiniai pėdų išlinkimai, galima taipogi daryti išvadą, kad organizmo veikla yra sutrikusi.
Ilgamečiai tyrimai ir eksperimentinės studijos rodo, kad kryptingas pažeistų zonų refleksoterapinis gydymas žmogaus savijautą stipriai pagerina.
Daugelis nežino, kad ligos prasideda dar prieš pajaučiant skausmą ir prieš atsirandant nusiskundimams. Organizmas savo gyvybinių ir atsinaujinančių jėgų pagalba kurį laiką sutrikimus stengiasi subalansuoti pats.
Būtent šiuo, „ligos puolimo“ stadijos metu, tam tikros pėdos zonos jau yra jautrios ir skausmingos. Taip ligas galima identifikuoti ankstyvoje fazėje, dar neatsiradus tiesioginiams simptomams. Todėl pėdų refleksoterapija – tai ir puiki prevencinė priemonė arba, kitaip tariant, stiprus sveikatos šaltinis.