Apie lektorę dr. Laura Straubergaitė Žalienę

4 nuostabių vaikučių mama, biomedicinos mokslų daktarė, lektorė, kineziterapeutė, turinti daugiau nei penkiolikos metų patirtį kineziterapijos su kūdikiais ir vaikais srityje. Konsultuoja tėvus apie kūdikio, vaiko psichomotorinę raidą ir jos lavinimą, padeda spręsti motorinės raidos problemas ir sutrikimus ortopedinių, neurologinių ligų atvejais.

2004-2005 m. Šiaulių l/d „Rugiagėlė“, kineziterapeutė.

2005-2011 m. dirbo Dainių PSPC Ankstyvojoje reabilitacijos tarnyba (Šiauliai), kineziterapeutė.

2010-2013 m. UAB Manualinės medicinos klinika (Šiauliai), kineziterapeutė.

2007-2010 m. Šiaulių universitetas, asistentė.

2005 iki dabar Šiaulių valstybinė kolegija, lektorė.

2017-2020 m. Klaipėdos universitetas, lektorė.

2019-2020 m. Klaipėdos valstybinė kolegija, docentė.

Dr. L. Žalienė yra paskelbusi virš 20 mokslinių publikacijų, parengusi su bendraautoriais dvi mokomąsias knygas studentams, leidinių “Kūdikio dienoraštis”, “Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovas” (2018, 2021 m.), “Būsimo tėčio vadovas” (2020 m.) bendraautorė, yra Neįgaliųjų jojimo asociacijos valdybos narė. Kasmet skaito pranešimus Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose.  Nuolat kelia profesinę kvalifikaciją seminaruose, kursuose, yra klinikinės kineziologijos mokyklos studentė. 

Pediatrinės kineziterapijos ciklas, – tai 3jų dalių renginys, kiekvienai daliai skiriama viena diena.

Psichomotorinė raida.

Temos: Raidos vystymosi principai;  Kada ir kaip turi gulėti ant pilvo, sėdėti, stovėti pirmaisiais gyvenimo metais? Kokie motorinės raidos vertinimo instrumentai taikomi Lietuvoje? Požymiai, kada vertėtų sunerimti dėl kūdikio motorinės raidos. Ką svarbu išmokti iki pusės metų, kad raida vystytųsi sklandžiai? Ką svarbu žinoti auginant kūdikį? (teisingos kūdikio  nešiojimo ir guldymo padėtys; nešioklės, autokėdutės, gultukai, šokliukai, stumdukai, vaikštynės)
Motorinė raida yra labai svarbi kūdikiui, nuo to priklauso vaiko fiziniai, protiniai, ir socialiniai sugebėjimai, todėl yra labai svarbu išmanyti, ir laiku pastebėti raidos sutrikimus. Seminaro metu aptarsime pirmųjų kūdikio metų psichomotorinės raidos aspektus, atkreipsiu dėmesį į situacijas, kada vertėtų sunerimti ir kreiptis į specialistus. Kaip ir kokiais vertinimo instrumentais įvertinti kūdikio raidą? “Galimybių langai”

Primityvūs refleksai ir jų poveikis augančio vaiko motorinėms funkcijoms.

Temos: Kas yra primityvūs refleksai? Kada jie turi išnykti ir integruotis? Naujagimystės ir toniniai refleksai (asimetrinis toninis kaklo, simetrinis toninis kaklo, toninis labirintinis), jų integracijos pavyzdžiai terapijos procese.
Refleksas tai stereotipinis atsakas į sensorinį stimulą. Primityvūs motorikos refleksai pasireiškia nuo gimimo ir integruojasi į normalių judesių stereotipus pirmaisiais 6-12 gyvenimo mėnesiais. Šie refleksai padeda kūdikiui išmokti organizuoti motorinį elgesį. Jei šie refleksai nesiintegruoja, jie gali trukdyti vaiko raidai, o vėliau gali būti vaiko akademinių/profesinių gebėjimų sutrikimo priežastimi. Susitikimo metu apžvelgsime naujagimystės, toninius refleksus, jų reikšmę, jei refleksas išlieka tipinės raidos laikotarpiu ir galimą poveikį vaiko funkcijoms ir gebėjimams. Ir galiausiai ne mažiau svarbus, aptarsime gydomąsias intervencijas, kurios yra žinomos, kaip padedančios slopinti toninių refleksų aktyvaciją ir laikysenos valdymą kaip optimalų funkcijų pagrindą.

Ortopedinės ankstyvojo amžiaus vaikų ligos ir kineziterapija.

Temos: kreivakaklystė, klubo sąnario displazija, įgimtos pėdų deformacijos (šleivapėdystė, metatarsus varus), plokščiapėdystė. įgytos kaukolės deformacijos (plagiocefalija, brachicefalija), kojų torsinės būklės, kelių ašinės deformacijos; holistinė sveikatos ir laikysenos sąsaja. Tai vienos dažniausių ortopedinių ligų, pasitaikančių pediatrinės kineziterapijos praktikoje. Seminaro metu aptarsime šių ligų etiologiją, pagrindinius požymius, ankstyvojo amžiaus vaikų nusiskundimus, diagnostikos instrumentus, prevencijos ir intervencijos paradigmas, esant šioms ligoms.

Registracija į artimiausią renginį: žr. skiltį Ciklai mūsų registracinėje sistemoje:

book now