Sveiki, aš Vilius Montvidas iš Vilniaus. Papasakosiu apie savo darbus, mokslus ir save.
Iš karto po mokyklos baigimo 2014 metais išvykau į Kauną studijuoti kineziterapijos. 2017 metais baigiau Kauno kolegijos kineziterapijos studijų programą, jau nuo 2016 vasaros buvau įdarbintas kaip kineziterapeuto asistentas ir pradėjau rinkti patirtį kontaktuojant su žmogaus kūnu Birštone. Pagrinde savo jėgas ir energiją skyriau tobulėti masažo terapiniam lauke. Dalyvavau masažų čempionatuose ir užėmiau prizines vietas. Po kolegijos studijų tęsiau akademinius mokslus Lietuvos Sporto Universitete išlyginamosiose studijose, po jų sekė magistro studijos Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete. 2019 baigiau sveikos gyvensenos magistro studijas ir jau buvau grįžęs gyventi ir dirbti į Vilnių. Nuo 2022 pradėjau studijuoti taikomosios kineziologijos akademijoje, šiuo metu esu trečiame kurse ir planuoju šių metų (2024) gruodžio mėnesį įgauti taikomosios kineziologijos specialisto licenciją. Taip pat nuo 2022 metų sausio mėnesio pradėjau studijuoti ir praktikuoti kraniosakralinę (KST) terapiją, bet kitus osteopatijos metodus. Šiuo metu esu baigęs visus šešis KST lygius, o kelias osteopatijos studijose dar tęsiasi. Taip pat prieš porą metų grįžau į savo Alma Mater (Kauno Kolegiją), tik dabar jau ne kaip studentas, o lektorius – dėstau kineziterapijos studijų studentams paskaitą “kompleksinis raumeninių grandinių testavimas” ir asistuoju baigiamųjų darbų ruošime. Taip pat esu įtrauktas į tarptautinę John Upledger instituto mokymų asistavimo programą, asistuoju Integratyvios Kūno Terapijos Akademijoje kraniosakralinės terapijos ir osteopatinius mokymus.
Savo darbo metu stengiuosi į žmogų žiūrėti iį daugelio skirtingų požiūrio taškų:
- Vertinu paciento anamnezę;
- Atlieku vizualinę diagnostiką;
- Atlieku specifinius kineziterapinius testus, norėdamas ištirti atskirų kūno regionų funkciją;
- Testuoju kineziologiškai – miofascijines grandis, ar raumenų hipotonuso priežastinius disfunkcinius regionus;
- Atlieku osteopatinį įvertinimą – įtampos jungiamajame audinyje, kraniosakralinio ritmo vertinimas, subliuksuotų ar fiksuotų segmentų diagnostika.
- Savo darbo metu daugiausia naudoju šiuos metodus:
- Kraniosakralinė terapija;
- Visceralinės terapinės technikos;
- Atskiros masažo technikos;
- Sąnarių mobilizacinės technikos;
- Generalizuotos osteopatinės technikos;
- Postizometrinė relasacija;
- Strain counterstrain technikos;
- Kineziologinis teipavimas;
- Gydomųjų pratimų skyrimas;
- Biologiškai aktyvių taškų stimuliavimas arba sausas adatavimas.
Šiuos manualinius metodus darbo metu taikau tam, kad pagerėtų fiziologinė funkcija ir (arba) organizmas palaikytų homeostazę, kuri buvo sutrikdyta dėl somatinės (griaučių-raumenų sistemos) disfunkcijos, t.y. skeleto, sąnarių ir miofascialinės struktūros; darbas su šiomis struktūromis taip pat yra susijęs ir su kraujagyslių, limfos ir nervų sistemų funkcijomis.
Laisvą laiką leidžiu su šeima ir draugais. Dažniausia laisvą savo laiką leidžiu aktyviai gamtoje, esu skautas nuo 10-ies metų. Taigi žygiuoju – čia Lietuvoje, kartais 10 km , kartais 50 km, kas metus vasarą su Beatriče (mano sužadėtinė), stengiamės nuvykti pažygiuoti kalnuose, žiemą juose paslidinėti. Be galo myliu dviratį, su juo kas diena vykstu į darbą (net ir žiemą, aišku, ne visada), o jei ne į darbą tai pasikviečiu draugą ir minam kur nors toli, pavyzdžiui praeitą vasarą Vilnius – Nida. Bėgioju, kartais reguliariai kartais nelabai, bet kuo toliau tuo mažiau save spaudžiu, noriu iš to kuo daugiau malonumo. Neseniai supratau kad moku nenuskęsti, tai dabar mokaus plaukti. Taigi kur nors nuėjęs, nuvažiavęs ar nubėgęs – ilsiuosi, kalbam su draugais, gaminam valgyt ir šnekam, žvejojam, mušam ar metam kamuolį. Naktį labai mėgstu miegoti, nebent kur nors, kas nors labai gerai groja ir aplink jį labai smagiai šoka.