„Kiekvieno gydymo eigą turėtų lemti paties paciento organizmo išmintis.“
-Dr. John E. Upledger
Kraniosakralinę terapiją (toliau KST) – sudedamoji ir neatsiejama Osteopatijos dalis. Ją pirmasis pradėjo ir sukūrė gydytojas osteopatas Johnas E. Upledgeris, 1975-1983 m. atlikęs išsamius mokslinius tyrimus Mičigano valstybiniame universitete, kur jis dirbo klinikiniu tyrėju ir biomechanikos profesoriumi. Pavadinimas kilęs iš dviejų lotyniškų žodžių, reiškiančių kaukolę (lot. „cranium“) ir kryžkaulį (lot. „sacrum“).
Kraniosakralinė terapija (KST) – tai švelnus praktinis metodas, skirtas įvertinti ir pagerinti fiziologinės kūno sistemos, vadinamos kraniosakraline sistema, kurią sudaro membranos ir smegenų skystis, supantys ir saugantys galvos ir nugaros smegenis, funkcionavimą. Naudodami švelnius prisilietimus, paprastai ne didesnius kaip 5 g arba maždaug nikelio svorio, gydytojai atpalaiduoja kraniosakralinės sistemos apribojimus, o tai, kaip įrodyta, pagerina centrinės nervų sistemos ir daugelio kitų kūno sistemų, tokių kaip virškinimo, raumenų ir skeleto, kvėpavimo, kraujotakos ir kitų, veiklą. Taip pat įrodyta, kad KST padeda įveikti fizinius komponentus, susijusius su tokiomis somatinėmis ligomis kaip potrauminis stresas, depresija ir nerimas.
Palengvindama natūralius ir įgimtus organizmo gijimo procesus, KST vis dažniau naudojama kaip prevencinė sveikatos priemonė, nes ji gali sustiprinti atsparumą ligoms, ir įrodyta, kad ji naudinga žmonėms, ieškantiems pagalbos sprendžiant įvairias sveikatos problemas, tokias kaip
Gydymo seansas prasideda nuo konsultacijos su terapeutu. Jis užduos jums klausimus apie jūsų sveikatos istoriją, nusiskundimus ir seanso tikslus.
Seanso metu gulėsite ant masažo stalo arba, jei reikėtų dėl ypatingų priežasčių, ant kėdės. Terapeutas seanso metu jus apžiūrės, kad įsitikintų, jog jaučiatės patogiai. Prieš paliesdamas jūsų kūną, jis taip pat paaiškins, ką daro, kad įsitikintumėte, jog žinote, kas vyksta. Jei bet kuriuo metu nesijaučiate patogiai, praneškite apie tai terapeutui.
Terapeutas rankomis švelniai spaus galvą, kaklą, nugarą (aplink stuburą) arba tas kūno vietas, kuriose jaučiate simptomus.
Normalu, kad kraniosakralinės terapijos metu jaučiamas gilus atsipalaidavimas.