Ši stovykla skirta visiems, kurie rūpinasi savo sveikata iš esmės. Sveikata, – tai ne tik subalansuota mityba, geras miegas ir sportas. Sveikata yra visas mūsų gyvenimas. Tai yra tai, kaip aš užmiegu, miegu, išsimiegu? Kaip, kada ir ką aš valgau? Kaip aš kvėpuoju? Kaip, kiek ir kada aš judu? Koks mano santykis su išoriniu pasauliu – mano šeima, kolegomis, kaimynais, draugais? Galiausiai, – ką aš matau ir jaučiu, žiūrėdamas į veidrodį? Taigi, sveikata(ar liga), – esu aš visas ir tai, kas mane supa.Ir jeigu Jūs norite labiau pažinti save, bei sužinoti ir išmokti kaip galite padėti sau, jei Jums rūpi fizinio ir dvasinio skausmo priežastys, o ne tik simptomų gesinimas, ši stovykla kaip tik Jums.
Stovykla orentuota į savęs pažinimą, joje susitiksime su savimi per kūną, protą ir širdį, – ypatingai gražioje vietoje, kurios visa teritorija, visą šį laiką priklausys tik mums. Valgysime tik sveiką ir labai gardų maistą (be gliuteno, mėsos, pridėtinio cukraus ir karvės pieno produktų). Jei bus norinčių, bus galimybė užkurti pirtį.Stovyklos programą ves gydytoja Yuliya Asovskaya, terapeutės Rasa Skrabutėnas ir Rasa Birietė.Yuliya pristatys savo seminarą „Judėjimas iš centro“. Ji – holistinį požiurį praktikuojantį šeimos gydytoja. Dirba pagal endobiogenikos principus, praktikuoja osteopatiją ir kraniosakralinę terapiją. Gilinasi į žmogų ir ne tik fiziologiniu, bet ir dvasiniu bei psichologiniu aspektu. Yuliya baigusi psichosomatikos osteopatijoje mokymus, bei yra ICTA sertifikuota Eneagramos meistrė.Trumpai apie ką šis seminarų ciklas:
Judėjimas iš centro išvažiuoja į gamtą.
Kol nėra galimybės išvažiuoti atostogauti galima pasinaudoti proga “išvažiuoti” į save. Kadangi stovykla(arba retreat) yra apie poilsį, apie laiką sau, “Judėjimas iš centro” adaptuojasi.
Apie ką bus “Judėjimas iš centro išvažiuoja į gamtą”: tai keturios dienos bendravimo su savimi, kurios leis pailsėti, skirti laiko sau, sužinoti apie save kažką naujo, ir iš naujo įvertinti tai, ką jau apie save žinome.
Į žmogų ir jo “aš” galima žiūrėti įvairias aspektais ir įvairiais kampais. Galima vertinti pagal biologinę teoriją, galima naudoti psichologinį modelį, galbūt juos sujungti, galima taikyti teosofų požiūrį, kinų mediciną, ajurvedą, kineziologiją ir t.t. Ir visi jie bus teisingi ir matys mus įvairias kampais.
Užsiėmimų metu taikant medicinos, osteopatijos, eneagramos sukauptas patirtis rasime naujų požiūrio taškų. Ciguno, Taiji ir psichologinių praktikų pagalba pažinsime save šiek tiek daugiau. Stovyklai pasibaigus išvešime namo žinias ir įrankius, kurie padės grįžti į save praradus centrą.
Pasinersime į save penkiais aspektais per keturias dienas:1 diena: aš ir mano kūnas.2 diena: aš ir mano emocijos.3 diena: aš ir mano mintys.4 diena: aš ir kažkas daugiau.Terapeutė Rasa Skrabutėnas – privačios Kūno Terapijos Klinikos įkūrėja, kuri orientuota į holistinį sveikatos supratimą, konsultuojanti individualiai, bei vedanti grupinius užsiėmimus. Rasa baigusi kineziterapijos studijas Vokietijoje ir septynis metus dirbusi ten kineziterapeute. Pastaruosius 5 metus dirba Lietuvoje, bei mokosi toliau – nuolatinis žinių gilinimas yra kiekvieno gero specialisto prioritetas!
Keli pagrindiniai įgyto išsilavinimo akcentai:
– Vokietijoje: Manualinė terapija (INOMT, 320val. kursas),
– Vokietijoje: pėdų refleksoterapijos kursai ( 120val. kursas),
– Lietuvoje: Funkcinės Medicinos Centras, taikomosios klinikinės kineziologijos mokykla (350val. kursas),
– Vokietijoje: Miofascijinių trigerinių taškų terapija.
Šiuo metu Rasa mokosi Kraniosakralinės terapijos Upledger institute Vokietijoje. Toliau gilina savo žinias įvairiuose teminiuose seminaruose Funkcinės Medicinos Centre, ypatingą dėmesį skirdama psichosomatiniams susirgimams. Nuo 2016 metų mokosi įvairiuose integruotos kūno psichoterapijos kursuose.Rasa apie savo kūno praktiką sako:
„Kiekvieną rytą budinsime savo kaulus, raumenis, organus ir smegenis. Judėsime akcentuodami kvėpavimą, atliksime efektyvius, bet saugius pratimus nugaros sveikatai gerinti, dubens dugnui lavinti, pėdoms bei rankoms mankštinti. Integruosime tiek išorinius, tiek giliuosius savo kūno raumenis. Mokysimės savimasažo – raumeninio/ fascijinio bei susipažinsime su svarbiausiais refleksinias taškais, sužinosime kaip juos reikia masažuoti.
Prieš kiekvieną vakarienę atliksime 5 tibetiečių mankštą su atsipalaidavimo technika.“Terapeutė Rasa Birietė- šokio-judesio ir kūno terapijų specialistė, lektorė ir įvairių kūrybinių projektų sumanytoja bei dalyvė. Baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje audiovizualinį meną, Maskvos profesinio vystymo integruotos psichologijos institute „Integruotą šokio-judesio psichologijos ir psichoterapijos“ programą, Londono Integruotos darbo su kūnu ir judesiu terapijos institute somatinę edukaciją ir terapiją, įgūdžius lavina privačiuose kūno psichoterapijos seminaruose.Rasa pasakoja apie jos vedamą patyriminį ratą:
„Po visos dienos praktikų, žinių ir patyrimų leisime visai šiai informacijai integruotis ir ateiti į vientisumą, į atnaujintą visuminį savęs pajautimą. Mes, žmonės, esame iš prigimties kūrybingi ir tuo išsiskiriame iš kitų gyvybės rūšių. Kiekvieną dieną kuriame, net jei to ir nesuvokiame, tai vyksta su mumis savaime. Mes gyvename nuolatiniame judėjime, tėkmėje, esame unikalaus gyvenimo šokio šokėjai. Mums tik reikia tai sąmoningai pastebėti. Ir judėjimas kaip šokis yra kelias į vientisumą. Per mus besireiškiantis kūrybiškumas, per simbolius, metaforas, įvairias išraiškos formas apjungia mus savyje ir išorėje. Patyriminiame vakaro rate kūrybiškai įkūnysime įvairias judėjimo patirtis – terapines, gydomąsias, psichologines, dvasines, meditacines. Pasitelksime laisvą, autentišką judesį, improvizacijas, garsą, spalvas, muziką, ritmą, prisilietimus, rašymą, kad pajaustume, suprastume ir išreikštume save ir vienas kitą.“
Stovyklos dienotvarkė ( gali būti maži laiko pakeitimai):

Penktadienis

15:00 – renkamės

15:30 – 16:30 susipažinimo ratas

16:45- 17:45 kūno praktika+ maudynės su Rasa Skrabutėnas18:00 –18:45 vakarienė19:30-21:30 paskaita su gyd. Yuliya Asokvskaja “Judėjimas iš centro” (1 dalis)
Liepos 4 diena (šeštadienis)8:15 – 9:15 kūno praktika ir maudynės su Rasa S.9:30 – 10:30 pusryčiai11:00 – 13:00 paskaita su gyd. Yuliya Asokvskaja “Judėjimas iš centro” (2 dalis)13:15- 14:15 pietūs14:15- 17:00 laisvas laikas – pasivaikščiojimo, knygos skaitymo (laikas be socialinių tinklų)17:00 – 17:30 vakarinė kūno praktika18:00 – 18:45 vakarienė19:00 – 21:00 patyriminis ratas su Rasa Biriete

Sekmadienis

8:15 – 9:15 kūno praktika su Rasa ir maudynės9:30 – 10: 30 pusryčiai11:00 – 13:00 paskaita su gyd. Yuliya Asokvskaja “Judėjimas iš centro” (3 dalis)13:15- 14:15 pietūs14:15- 17:00 laisvas laikas – pasivaikščiojimo, knygos skaitymo (laikas be socialinių tinklų)17:00 – 17:30 vakarinė kūno praktika18:00 – vakarienė19:00 – 21:00 patyriminis ratas su Rasa Biriete

Pirmadienis 8:15 – 9:15 kūno praktika su Rasa ir maudynės9:30 – 10:30 pusryčiai11:00 – 13:00 paskaita su gyd. Yulija Asokvskaja “Judėjimas iš centro” (4 dalis)13:15 – 14:15 pietūs + atsisveikinimo desertas14:30- 15:30 atsisveikinimo ratas15:30 galimybė likti stovyklos teritorijoje, susitikti su šeimomis

Daugiau info ir aktualiausi planai, – mūsų FB paskyroje

https://www.facebook.com/SkrabutenasRasa/events/?ref=page_internal