KTK vasaros stovykla- tai mūsų kievienų metų perlas!

Holistinė sveikata, – tai visa mūsų esatis. Sveikata, – esi Tu, Tavo aplinka ir visas Tavo gyvenimo būdas. Visas šias dienas, nuostabios gamtos apsuptyje, mokysimės save pažinti, nes tik taip galime padėti sau. Rytą pradėsime nuo dvasinio-energetinio savęs suvokimo, pietų paskaitose darbo gaus mūsų smalsusis protas, vakare keliausime į patyriminį- psichologinį ratą, kūnas bus kaip visa siejanti gija ir keliaus per visas praktikas, nuo ryto iki vakaro. Ypatinga Margio kranto sodybos aplinka, nuostabus šefo virtuvės ruošiamas maistas leis mums pilnai atsipalaiduoti, negalvoti apie jokius buities rūpesčius, tad nersim į save, ieškosime ir rasime savo vidinius resursus, paslaptis, galias, atjautą, ramybę ir meilę!

Stovykos 2022 data ir programa dar nepaskelbtos, tačiau galite pasiskaityti apie 2021 metų stovyklą ir jos programą, kad susidarytumėte įspūdį. Sekite mus FB, bei registruokitės į 2022 metų stovyklą IŠ ANKSTO, – labai Jūsų lauksime !


2020 stovyklos programa:

Pirmadienis:
14:00 renkamės
15:00 susipažinimo ratas
17:00 vakaro mankšta + maudynės
18:00 vakarienė
19:00 – 21:30 patyriminis- psichologinis ratas su Vėjūne

Antradienis:
7:30 ryto praktika su Inga
9:45 pusryčiai
10:45 holistinės sveikatos paskaita “ Kvėpavimas ir nervų sistema“ su Yulija ir Rasa
14:00 pietūs
15-17 laisvas laikas arba kūrybinis būrelis
17:00 vakaro mankšta+maudynės su Rasa
18:00 vakarienė
19-21:30 patyriminis/psichologinis ratas su Vėjūne.

Trečiadienis:
7:30 ryto praktika su Inga
9:45 pusryčiai
10:45 holistinės sveikatos paskaita „Virškinimo sistema“ su Yulija ir Rasa
14:00 pietūs
15-17 laisvas laikas arba kūrybinis būrelis
17:00 vakaro mankšta+maudynės su Rasa
18:00 vakarienė
19-21:30 patyriminis/psichologinis ratas su Vėjūne

Ketvirtadienis:
7:30 ryto praktika su Inga
9:45 pusryčiai
10:45 holistinės sveikatos paskaita “ Reprodukcinė sistema“ su Yulija ir Rasa
14:00 pietūs
15-17 laisvas laikas arba kūrybinis būrelis
17:00 vakaro mankšta + maudynės su Rasa
18:00 vakarienė
19-21:30 patyriminis/psichologinis ratas su Vėjūne

Penktadienis:
7:30 ryto praktika su Inga
9:45 pusryčiai
10:45 atsisveikinimo bendras ratas
14: 00 – 16:00 šventiniai pietūs ir sveikuoliškas atsisveikinimo desertas, apsikabinimai…


Trumpai apie Dr.Vėjūnę Domanskaitę Gotą ir vakaro ratą:
„Esu besidžiaugianti kelione moteris, psichologė, kūno judesio terapeutė, dvylika metų puoselėjanti bendraminčių bendrystę. Patyriminis/psichologinis ratas: smalsiai, švelniai ir drąsiai leisimės į savęs tyrinėjimą per kūno pojūčius, prisilietimą, judesį, vaizduotę, piešimą.
1-as vakaras:
– Susipažinimas judant.
– Įsipatoginimas savo kūne.
– Mano norai, palinkėjimai sau, stovyklai.
– Laisvas judesys.
– „Labankt“ ritualas rate.
2-as vakaras:
– Nervų sistemos tyrinėjimas individualiai ir porose.
– Kaip save nuraminti išsigandus/susijaudinus? Susitikimas su vidiniu vaiku.
– Laisvas judesys.
– „Labankt“ ritualas rate.
3-as vakaras:
– Kas mane traukia/stumia, – tyrinėjimas per pojūčius porose.
– Virškinimo sistema ir mano santykis su gyvenimu. Susitikimas su mano dėmesį traukiančia virškinimo sistemos vieta.
– Laisvas judesys.
– „Labankt“ ritualas rate.
4-as vakaras:
– Aš ir malonumas.
– Gyvybinės/seksualinės energijos.“


Rasa Skrabutėnas apie save:
„Esu laiminga dviejų vaikų mama, bei žmona, taip pat atradusi ir profesinę laimę. Esu kineziterapeutė, klinikinės kineziologės, manualinės bei reflekso terapijos specialistė, šiuo metu gilinuosi ir specializuojosi į osteopatijos bei psichosomatikos sritis. Įkūriau kūno terapijos kliniką, bei integratyvios kūno terapijos akademiją. Kaip terapeutė dirbu individualiai ir grupėse, jau 15 metu, bei vedu seminarus sveikatos temomis, holistiniu aspektu. Esu šios stovyklos sumanytoja ir organizatorė. Kartu su gyd. Yulija vesime Jums holistinės sveiktos seminarus, bei kviesiu Jus ant žolės,- į vakarinio judesio praktiką.

1. Seminaras: nervų sistema ir kvėpavimas.
– Nervų sistemos, bei kvėpavimo sistemos struktūra, bei šių dalių tarpusavio sąveika.
– Emocijų vaidmuo ir psichosomatinis aspektas.
– Praktinė dalis „padėk sau“: kvėpavimo pratimai nervų sistemai nuraminti, bei stimuliuoti, refleksiniu zonų savimasažas ir kt.

2. Seminaras: virškinimo sistema.
– Virškinimo sistemos struktūra ir tarpusavio sąveika.
– Emocijų vaidmuo pagal GM (Germany medicine) ir psichokineziologija.
– Praktinė dalis „padėk sau“ : vidaus organų drainažas, pratimai virškinimo sistemai balansuoti, refleksogeninių zonų masažas.

3. Seminaras: reprodukcinė sistema.
– Strukturinis, biocheminis (hormoninis), emocinis aspektas.
– Gyvenimo cikliškumas.
– Praktine dalis „padek sau“: pratimai atpalaiduoti, bei stimuliuoti dubens dugnui, refleksogeninių zonų masažas.


Yuliya apie save ir savo pasaulėžiūrą:
„Kai manęs prašo papasakoti apie save, kyla didelė pagunda pasakyti, kad esu gydytoja. Medicinos studijos ir gydytojo profesija visada buvo ir yra didelė mano identiteto dalis.
Žmogaus pažinimą pradėjau nuo jo anatomijos ir fiziologijos studijų. Ir kuo labiau įsigilindavau į fiziologiją ir anatomiją, tuo daugiau tarpusavio ryšių pastebėdavau. Mūsų kūnas ir jo procesai neatsiejami nuo psichologinių procesų. Taip pat ir žmogus kaip visuma yra neatsiejama visatos dalis. Ir tai ne vien gražūs žodžiai.
Mūsų savijauta atspindi mūsų santykį su pasauliu, su savimi. Todėl vienas geriausių būdų pagerinti savo savijautą yra pažinti save. Užduoti sau klausimą apie tai, kas tinka man, kas man negerai, ką juntami simptomai pasako apie mane. Ligos nėra demonai, kurie mus užpuola. Ligos – tai mūsų pačių dalis. Ir dažnai ligos kyla iš tų dalių, kurių ilgą laiką nepaisome.
Jau dirbant šeimos gydytoja, pradėjau endobiogenikos studijas. Tai padėjo giliau išmanyti žmogaus hormonų, nervų sistemos ir medžiagų apykaitos sąsajas. Per hormonų veiklą labai paprasta suvokti, kaip smarkiai mes priklausome nuo visatos ritmų ir dėsnių.
Studijuojant osteopatiją ir kraniosakralinę terapiją, sužinojau, kaip mūsų struktūra apsprendžia tai, kaip mes funkcijonuojame.
Dirbant gydytoja, pastebiu, kiek daug įtakos mūsų sveikatai turi mūsų psichologiniai procesai, emocijos, motyvacijos ir stresas. Ir kaip kartais mes esame pasiruošę prarasti sveikatą dėl savo įsitikinimų. Todėl tęsiau ir tęsiu psichologijos studijas. Esu eneagramos meistrė, taip pat studijavau psichosomatiką manualinių technikų ir koučingo formatu. Nuo 2014 metų turiu savo tinklapį mindofyourbody.com, kuriame dalinuosi savo žiniomis su visais norinčiais. Esu programos “Judėjimas iš centro” autorė, skaitau paskaitas visuomenei, įmonėse ir profesinėse asociacijose. Taip pat esu programos “Medicina ne medikams” bendraautorė. Dėstau kvalifikacijos kėlimo kursuose “Endobiogenika” gydytojams. Mane „veža“ galimybė būti žmogaus palydovu savęs pažinimo kelyje, jį nukreipti ir palaikyti. Man nėra įdomios diagnozės, man įdomus prieš mane esantis žmogus, nes liga yra tik mūsų kūno priemonė, leidžianti prisitaikyti prie to, kas vyksta mūsų gyvenime“.


Inga apie savo praktiką ir save:
„Žodis ‘sveikata’ kilęs iš sanskrito kalbos,- ‘sve’ reiškia judesio kryptį į save,-eik į save,savo vidų.Tad būti sveikam,tai visų pirma judėti į save,suprasti savo vidaus ir kūno mechanizmą. Viskas šiame pasaulyje randasi iš vidaus. Augalas išdygsta iš sėklos,kuri subręsta po žeme, vaikelis gimsta iš mamos vidaus, namo mes taip pat nepradedame statyti nuo stogo, ar sienų, tveriame pamatus, kurie yra giliai giliai žemėje. Tad ir žmogaus veiksmus, elgesį[nuo kurio tiesiogiai priklauso jo dvasinė ir fizinė būsena] lemia jo turimos žinios, jų kokybė, supratimas apie save, kitus, gamtą, visatą. Vidus įtakoja išorę, išorė-vidų. Jei kalbame apie sielą, tai būtinai ir apie kūną, jei-apie kūną, tai drauge ir apie sielą. Tai yra viena: netikęs mąstymas, elgesys žaloja kūną, o žalingi įpročiai veikia sielą. Žmogaus pareiga yra pasirūpinti savo vidinės sistemos balansu- draugišku ryšiu tarp sielos ir kūno. Esame visatos dalis. Gyvoji gamtos dalis. Tad pažinti save,-tai pirmiausia pažinti gamtos taisykles, jas gerbti ir jomis vadovautis.

Ryto praktika-reali galimybė įsiklausyti į save, užmegzti ryšį su gamta, jį gryninti ir stiprinti. Rytas,- tas metas,-kuomet protas dar nėra aktyvus. Mes, sutelkiant dėmesį į kvėpavimą, aktyvuosime tai, kas išties svarbu; praną,-prigimtinę gyvybinę energiją, nuolat deguonimi aprūpinančią mūsų ląsteles ir maitinančią visą mūsų gyvybinę sistemą. Pranai silpnėjant, mąžtant randasi ligos. Pranajama,-senovės joga- įrankis, leidžiantis tiesiogiai patirti, išgyventi save tikrą. Drauge susipažinsime su garsu Aum. Aum yra pirmapradis visatos garsas, slypintis visuose garsuose, kuriuos mes girdime[jūros ošime, šaukštelio barkštelėjime, skrendančio lėktuvo ūžesyje..]. Šis garsas daro žmogų natūralų[tokį,koks jis yra ištikrųjų], nubraukdamas visas sugalvotas apnašas.

Nežinau, kaip prisistatyti? Žinau, kad gamta visuomet išpildo tikruosius mūsų vidaus poreikius. Tad sutikau mokytoją, jogos meistrą Satišą. Pasak,mokytojo, žinios, tikros žinios[ne informacija],-tai yra švarios akys, gebėjimas matyti taip, kaip yra ištikrųjų.[Tai realiai daro žmogų laimingu]. Šios žinios drauge su reguliaria jogos praktika,-ryšio su gamta, Dievu,-savęs praktika, ištirpdė visus praeities apibrėžimus, klaidas, pasiekimus…liko augimas, nuolatinis darbas su savimi, reikalaujantis daug pastangų ir kantrybės. Joga sanskrito kalboje reiškia pliusą. Mūsų veiksmai, įpročiai, kurie veda mus į pliusą[šviesos,ramybės kaupimą] ir yra tikroji gyvenimo praktika, o tie veiksmai ir įpročiai, kurie palieka nulį, kaupia minusus, taip ir lieka įpročiais, neleidžiančiais žmogui išeiti iš paties sugalvoto rutinos rato. Ši žemė- nuostabi mokykla tiems, kurie turi tikslą ir nori mokytis. Tad pažinti, suprasti, atpažinti klaidas ir pasistengti jų nekartoti, keičiant savo elgesį,-tai ir yra kruopščiai ruošti namų darbus, suvokiant, kad rezultatas tikrai bus geras. Toks yra gamtos dėsnis: geras, teisingas elgesys-geras, teisingas rezultatas. Kviečiu mokytis, būti tikrai gerais studentais[ nepriklausomai nuo kūno amžiaus], kurie išties nori visų pirma suprasti save patį.
Ačiū“.


Maitinimas:

maistą mums ruoš Margio Kranto restorano virtuvės šefas. Registruodamiesi nurodykite, prašau, jei norėsite maitintis vegetariškai, arba jei netoleruojate kokių nors maisto produktų.


Aktualiausia informacija apie visus KTK planuojamus renginius, ciklus ir stovyklas, bei registracija:

book now

2021 metų stovyklos prisiminimai

2020 metų stovyklos prisiminimai